ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Людмила Авескулова. ПРИЧИНА СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ КРИЗИ – РУЇНА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
 

ЛЮДМИЛА АВЕСКУЛОВА,

президент ВГО «Ліга Культури»

 

 

ПРИЧИНА СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ КРИЗИ – РУЇНА ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

 

Ви тривалий час активно займаєтесь проблемами створення і розбудови в Україні громадянського суспільства. Як його можливо втілити і хто, на вашу думку, це буде робити?

 

Те, що в Україні робилося до цього, ніби робилося правильно. Був певний каркас державної машини, були певні форми і суспільні структури, але не було ціннісної основи. Тому нині нам потрібно спрямувати політику, як таку, на реальну роботу. А це можна зробити тільки тоді, коли вона буде не надбудовою над соціумом, а змістовним консолідуючим ядром, і буде організовувати суспілсьтво навколо себе.

Ми бачимо, що зараз найглобальніша проблема – це відсутність політичного наслідування. Немає відповідальності однієї влади перед іншою. Через цю безвідповідальність і безкарність у людей є відчуття фальшу, що всі форми державного управління не відповідають часу. 

Як у нас все відбувалося останнім часом: спочатку одні щось накоїли, прийшли інші, сказали, що ми все попереднє зруйнуємо і почнемо будувати заново. А, можливо, і не потрібно все руйнувати. Треба залишати ті позитивні моменти, які є, закладати реформи, які б були націлені на довгу перспективу, а не на рік-два. За короткий термін змінити щось системно нереально. Тому й маємо таку систему, яка більше нагадує руїну громадянського суспільства.

Саме тому нам потрібно створити відповідні суспільні інституції, які б відповідали за продовження стратегії розвитку, які б політики не приходили. Політики мають сформулювати стратегічний план розвитку країни, а  управляти нею повинні професійні менеджери.

 

І де ж їх знайти? Хто здатен в нинішніх умовах  показати вихід з цієї системної кризи, в яку нас загнала олігархо-бандитська влада? 

 

Зараз в нашій «Лізі Культури» зібралася група людей, яка хоче, і головне -  може здійснити системні перетворення в Україні. Насамперед, через розбудову структур громадянського суспільства.

І, якщо на першому етапі розгортання своєї діяльності в «Лізі Культури» ми займалися громадянським суспільством на рівні ідеології, то тепер ми усвідомили, в якій саме моделі має розвиватися українська громада – в системі громадянського суспільства (громадянським парламентом, громадянським урядом, громадянським банком, громадянським фондом управління природними багатствами). Українці мають знати, в який спосіб і що саме вони будуть мати від того, що хтось буде використовувати наші природні багатства.

 

Розкажіть, будь ласка, детальніше про ваше розуміння сутності громадянського суспільства. Чим воно відрізняється від сьогоднішнього суспільства?

 

Ми маємо здійснити системну політичну трансформацію всього суспільного устрою, в якому ми жили. Зі зміною ціннісних пріоритетів і моральним очищенням влади, структурними змінами у владі і суспільстві в цілому.

У нас настільки все зараз неправдиве, майже всі слова, якими оперують політики - формальні і по суті беззмістовні.

Наше життя все більше перетворюється на якісь віртуальні, штучні моделі.

Ми зараз активно працюємо над тим, щоб зреалізувати в життя  наш мега-проект, який має задовольнити модерні потреби розвитку українського суспільства в умовах системної кризи капіталізму, яка, будемо сподіватися, добігає свого кінця.

Невдовзі ми зможемо вийти з цим проектом на суд громадськості і очікуємо його активної участі в обговоренні і  здійсненні українською громадою.

 

Анна ДанькоОбновлен 20 авг 2014. Создан 29 апр 2014