ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Людмила Авескулова. РОСІЯ ЗІ СВОЄЇ ВЕЛИЧИНИ МАЄ БУТИ БІЛЬШ ТОЛЕРАНТНОЮ... А УКРАЇНА БУДЕ СИЛЬНОЮ, КОЛИ ОБ
 

Людмила Авескулова,

президент ВГО «Ліга Культури»

 

Росія зі своєї величини має бути більш толерантною…

А Україна буде сильною, коли обєднається…

 

 

Ситуація в Україні, зокрема, в Криму загострюється щохвилини, особливо, після так званого «референдуму». Треба не думати – як робити, а конкретно робити. Ми зініціювали об’єднання «Собор» і це та група, яка могла б виробити конкретні ініціативи. На жаль, зараз це навіть не локальна задача і кримська проблема вирішиться лише тоді, коли вирішиться глобальна міждержавна криза. Але на цьому зібранні потрібно не просто говорити на розумні теми, а конкретно запитати у самих кримчан: «Що ви насправді хочете?».

Проблема в тому, що коли ви питаєте в людини що вона хоче – здебільшого вона цього не знає. Є лише відображена позиція ЗМІ, на яку реагує людина і живе тими думками, які вона сприймає з екранів ЗМІ. І це проблема. Але це не значить, що в неї не має свого відчуття. І вона має сказати: «В своїй країні я хочу жити так». І все має бути так, як говорить людина - народ, а не так, як це вигідно політичним групам, тим більше політичним групам інших держав.

Якщо б ті, хто задумував ці протистояння, думали категоріями миру та виживання, то вони б цього не створювали. А так вони не мислять цими категоріями. Їх компетенції не вистачає, щоб охопити масштаб України та Росії. Вони лише думають, що вони відстоюють інтереси і перспективи своїх країн, а насправді це не так - вони їх спотворюють і руйнують.

В російсько-українській, як і в будь-якій іншій сучасній війні переможців не буде.

Росія зі своєї величини має бути більш толерантною, бо вона велика і міцна. І, щоб Україна не створювала військовий союз проти Росії, Росія має сказати «Ви робите це. І я йду». Вона має піти, і виконувати лише свої обов’язки гаранта територіальної цілісності України.

А Україна має зрозуміти, що вона сильна лише тоді, коли об’єднається в ім’я своєї незалежної українскої держави, яку вона створила в 1991 році. Треба, щоб Україна стала миротворцем для самої себе і відмовилася від будь-яких агресивних форм в своєму розвитку.

Для мене, єдино вірна доктрина – це культура миру,

 де в першу чергу будемо думати про те, як вижити всім, а не самознищитися. Тому, коли стоїть таке питання – ми не зможемо вирішити проблему України, не враховуючи проблем та інтересів інших держав світу.Обновлен 20 авг 2014. Создан 17 мар 2014