ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Володимир Іваненко. ПРО ТРАДИЦІЇ БІЛЬШОВИЗМУ В НАУЦІ Й НАВКОЛО НАУКИ

Про висунення циклу документальних фільмів Валерія Бебика "ТОМОС ДЛЯ УКРАЇНИ" на Шевченківську премію-2019Science of Science - Наукознавство

 

ПРО ТРАДИЦІЇ БІЛЬШОВИЗМУ В НАУЦІ Й НАВКОЛО НАУКИ

 

Професора Валерія Бебика (Бебик Валерій) уже вдруге поспіль висунуто на здобуття Шевченківської премії в царині телевізійної публіцистики за цикл його нетрадиційних телепередач, присвячених генезові української культури.

 

Йдеться про ту ділянку і той зріз культури, на які Московія витрачає шалені кошти і задіюючи численні людські ресурси. Україна тут явно плентається позаду, і В. Бебик є чи не єдиним, хто системно і систематично обробляє цю ниву.

 

З ним можна погоджуватися чи не погоджуватися, але вже за те, що він зайнявся цією тематикою, він заслуговує заохочення. Я не беруся тут захищати пана професора по суті його студій, бо для того, щоб погодитися з ним чи заперечити йому, треба було б перелопатити той масив інформації, яким скористався він. Саме такого підходу має додержувати критик, який береться оцінювати зроблене з наукового погляду.

 

На жаль, про цей засадничий принцип хоч науки, хоч телевізійної критики чомусь не думають люди, які нічтоже сумняшеся записали доктора наук у псевдовчені, а сферу його інтересів нарекли псевдонаукою.

 

Одним із найзапекліших опонентів, ба навіть обвинувачувачів професора Бебика виступає фізик-теоретик Сергій Шарапов (Sergei Sharapov), і це при тому, що фізика взагалі не має жодного стосунку до того, чим займається В. Бебик.

Мене не перестає вчаровувати Шараповська боротьба із псевдонаукою і псевдовченими взагалі. Найпечальніше тут у тому, що методи боротьби цього фізика-теоретика надзвичайно далекі від науки, зате дуже нагадують щось вельми знайоме. Що?

 

Один мудрий чоловік на ім‘я Броніслав Фастівець влучно відповідає на моє «що?»: «А чому це "наукове співтовариство" бореться з" профанацією і псевдонаукою" не засобами наукових досліджень, а за рецептами більшовицько-капеесесівської політичної демагогії на зразок серпневої сесії ВАСГНІЛ 1948 року, ігноруючи при цьому здобутки світової науки у галузі дослідження генезису етнокультур??». Може це і є поясненням того, що С. Шарапов і дехто з його симпатиків поводяться тут як звичайнісінькі БАЗАРНІ БАБИ?

 

Що тут скажеш, коли он фізик Анатолій Іванов (Анатолий Григорьевич Иванов) прямо запрошує Шарапова та його колег-фізиків до дискусії з питань, що цілком відносяться до їхнього фаху, але і в цьому разі їм бракує сміливості вступити в дискусію (нам цікаво було б поспостерігати за процесом пошуку істини), і вони знову ж розмахують тим же більшовицьким ломом.

Оцей совковий бандитизм від імені начебто офіційної науки заважає нам набагато більше, ніж наукові помилки усіх псевдонауковців разом узятих.

 

***
У цій какофонії, яку влаштовують семиділухи від фізики-математики навколо історичних, етнокультурних і навіть мовознавчих проблем, часом чуємо й голос журналістів, які сприймають на віру цей лемент і не вникають у суть цього базарування.

 

Прикметно, що ці всі борці із псевдонаукою піддають нищівній голобельній критиці саме україноцентричні спроби заглянути в глибини тисячоліть у пошуках нашого коріння. Чомусь їх не обурює те, що український інформаційний простір буквально накрило цунамі російських телевізійних, онлайнових і друкованих матеріалів, з яких складається враження, буцімто до Потопу увесь світ був суцільний «русскій мір».

 

Безумовно, те, що робить Валерій Бебик, потребує серйозного осмислення, тобто аналізу й оцінки. При цьому не забуваймо, що йдеться про телевізійну публіцистику, яку некоректно сприймати як науку: публіцистика має право виходити за межі суто наукових поглядів.

 

Разом з тим, і тематика, і предмет публіцистичних інтересів професора Бебика повинні привернути увагу й науковців. Але не фізиків-математиків із совковою упередженістю, а україноцентричних і озброєних сучасною методологією фахівців з правдавньої історії, культури, етнології та інших галузей науки.

 

Володимир Іваненко,
Український Університет

7 грудня 2018 р.Создан 08 дек 2018