ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Валерій Бебик. ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: РОСІЙСЬКА СПЕЦОПЕРАЦІЯ "ІГНАТІЙ".

Радіо “ГОЛОС ДОНБАСУ” (Авдіївка – 95,7 МГц; Бахмут – 89,7 МГц; Волноваха – 100,3 МГц; Краматорськ, Слов’янськ – 90,4 МГц; Лисичанськ – 88,2 МГц; Маріуполь – 67,34 МГц, 88,0 МГц; Мар’їнка – 95,3 МГц; Щастя -95,7 МГц)«Донецька Україна». Історичні нариси

професора Валерія Бебика

 

 

МОСКОВСЬКА СПЕЦОПЕРАЦІЯ «МИТРОПОЛІТ ІГНАТІЙ»

 

Депортація царським сатрапом Алєксандром Суворовим греків з Криму на Донбас була зроблена у 18 ст. за класичними канонами гібридної війни.

 

Спочатку, під час російсько-турецької війни 1768-1774 років, російській розвідці (як кажуть, за чималі гроші) вдалося поставити на вакантне місце митрополіта Готфейського-Кафайського архімандрита Ігнатія Гозадіні, який мав прямі зв'язки з Петербургом. Його брат Олександр служив офіцером у свиті Катерини-секонд і саме через нього підтримувався зв'язок Петербургу з щойно обраним кримським митрополитом.

 

Кримські християни підпорядковувалися тоді Константинопольському патріарху. Незважаючи на те, що і сам патріарх, і кримська митрополія знаходилися на території ворожої держави – Туреччини. Готська єпархія Константинопольського патріархату існувала в Криму з IV сторіччя, перетворившись пізніше на Готську митрополію з центром у фортеці Дорос. В 1678 році до Готської митрополії додали Кафську єпархію, оскільки сама Кафа (Феодосія) вже 200 років як була взята турками.

 

Відразу ж після свого призначення митрополит Ігнатій почав слати листи до Катерини-секонд з проханням прийняти кримських християн під "государєву руку". Через 200 років теж саме робили російські фашисти в Криму і на Донбасі, галасуючи на мітингах: «Путін, ввєді войска!»

 

Москва їх почула. Греків і вірмен посадили на 6000 підвод і під штиками суворовських «чудо-богатирів» депортували в донецькі степи, де більше половини переселенців просто вимерзло і померло від хвороб і голоду.

 

По дорозі з Криму обдурені греки влаштували митрополиту такий скандал, що він втік до карети Суворова під охорону російських багнетів. Перебуваючи у кареті, "Ігнатій заліпив вуха воском, щоб не чути прокльони своєї пастви", зазначав історик Тимошевський.

 

26 липня 1780 року переселенці на чолі з митрополитом Ігнатієм прибули до Маріуполя. У книзі "Маріуполь і його околиці" (1892 рік) читаємо: "Багато греків бажали повернутися назад; доходило іноді до відкритої непокори, - і тоді приборкувалися строгими від начальства заходами і уряд висилав військові команди для утихомирення неспокійних".

 

Тертя наростали, як сніжний ком. Дійшло до того, що митрополіт Ігнатій, який перевів греків в Московський патріархат, через конфлікт з головою міського грецького суду (мера міста по-сучасному), прокляв усіх маріупольців.

 

Сам же переляканий Ігнатій втік від своє пастви під охорону російських штиків. Згодом він помер. Але на похорон посібника грецької депортації не приїхав жоден з вищих церковних чинів.

Така ось доля зрадника, якого Українська православна церква Московського патріархату за геноцид проти власного народу у 1997 році зробила «святим».

 

 Создан 02 фев 2017