ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Валерій Бебик. ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: МІЖ ЄВРОПОЮ І АЗІЄЮ.

Радіо “ГОЛОС ДОНБАСУ” (Авдіївка – 95,7 МГц; Бахмут – 89,7 МГц; Волноваха – 100,3 МГц; Краматорськ, Слов’янськ – 90,4 МГц; Лисичанськ – 88,2 МГц; Маріуполь – 67,34 МГц, 88,0 МГц; Мар’їнка – 95,3 МГц; Щастя -95,7 МГц)«Донецька Україна». Історичні нариси

професора Валерія Бебика

 

МІЖ ЄВРОПОЮ І АЗІЄЮ


Можливо, не всі знають, що географічний центр Європи, в якій проживає 830 млн. людей, знаходиться в Україні. Ще за часів Австро-угорської імперії в українських Карпатах був встановлений відповідний географічний знак, який стоїть там і донині.

 

Сама назва Євро́па (грец. - Εὐρώπη) за античною міфологією походить від імені принцеси Європи - дочки фінікійського царя Фенікса. Ймовірно, її імя перекладається як «захід». Фінікія, на нашу думку, знаходилася в районі сучасної Одеської області. Її столицею, ймовірно, було місто Білгород-Дністровський.

 

Загалом, назва Європа, як частина світу, відсутня у найдавніших античних джерелах. Вона вперше зявляється лише в 6 ст. до н.е. в книзі «Опис Землі» у Гекатея Мілетського. У нього ЄвропаПівнічна Еллада. Якщо взяти до уваги, що Середземноморська Еллада знаходиться на півдні Європи, не виклакає сумнівів, що Північна Еллада це – територія сучасної України!

 

Протягом  тисячоліть географічне поняття Азія, в якій проживає 4.2 млрд.людей, суттєво змінювалося за своїм обсягом та змістом. В античній міфології Асія – дружина Прометея, який був прикований Зевсом до скелі в горах Кавказу. Проте, з античного епосу ми знаємо й чоловіка, якого теж звали - Асія. Він був царем і союзником Трої, засновником якої був троянський цар - Теукр.

 

В ІІІ-ІІ тис. до н.е. в Малій Азії існувало царство хетів/хатів - Ассува. А в скандинавській міфології Аси – покоління молодших богів, яких норвезький автор Сноррі Стурлусон у 13 ст. пов'язував богів з країною Азією. Звідси й популярне у 17 ст. твердження, що Аси були «Азіатськими імператорами», тобто спадковими вождями-шаманами, що в давнину прийшли із євразійських степів до Європи. Те, що це слово має сакральне значення, підтверджують і філологи, які говорять, що слово áss має санскритське походження і означає - «подих, дух, бог». 


Як свідчив Геродот, кордон між Європою і Азією проходив через українську річку Дон, Азовське море і Боспор Кімерійський (нині – Керченська затока). І цей факт кардинально змінює всю так звану Всесвітню історію, яка переконує, що кордон між Європою та Азією проходить через Боспор Фракійський, який розділяє європейську і азійську частину сучасної Туреччини.

 

В цьому зв’язку зверніть увагу на те, що враховуючи слова Геродота про Азовське море як природній кордон між Європою та Азією, варто поміркувати, що Азовське море, насправді, могло називатися Азійським морем?...  Хіба ні?.

 Обновлен 07 фев 2017. Создан 02 фев 2017