ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Валерій Бебик. ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: "УКРАЇНСЬКЕ ЧІКАГО" - РОСТОВ.

Радіо “ГОЛОС ДОНБАСУ” (Авдіївка – 95,7 МГц; Бахмут – 89,7 МГц; Волноваха – 100,3 МГц; Краматорськ, Слов’янськ – 90,4 МГц; Лисичанськ – 88,2 МГц; Маріуполь – 67,34 МГц, 88,0 МГц; Мар’їнка – 95,3 МГц; Щастя -95,7 МГц)«Донецька Україна». Історичні нариси

професора Валерія Бебика

 

 

«УКРАЇНСЬКЕ ЧІКАГО" - РОСТОВ


 Російсько-фашистська пропаганда, продовжуючи політику знищення всього українського, замовчують істинні факти з не такої вже й давньої історії. Наприклад, Ростовська фортеця (нині місто Ростов) у XVIII ст. була підпорядкована Київському та Катеринославському губернаторам, що підтверджує тісні зв*язки Росттова з Україною.


Східна Україна – це тільки Донецька і Луганська області. Східна Україна – це також Вороніжська і Ростовська області, Краснодарський і Ставропольський краї. Особливе значення в історії древньої Української цивілізації має Ростовська область, тимчасово окупована Росією. І справа тут не тільки в тому, що на території Ростовської області знаходиться «мальовниче українське місто Таганрог», як писав його уродженець Антоній Чехов.

 

Місто Ростов теж має солідну античну історію. Перші поселення тут були засновані ще в IV-II ст. до н.е. На її території знаходилася потужна держава Хазарський каганат, який в Х ст. н.е. був розбитий армією українського князя Святослава. Після цього Святослав завоював Кубань і Крим і практично в межах колишнього Боспорського царства заснував Тмутараканське князівство, що було підпорядковане Києву.

 

На Дону здавна жили українці, які змішувалися з іншими народами: печенегами, черкесами, касогами. В XV ст. тут з*явилися венеціанці і генуезці. А потім майже 300 років ці землі контролювалися турецькою Османською імперією. Росіяни тут з*явилися лише з військами Російської імперії.

 

Донське козацтво, стараннями якого чималою мірою ці землі були звільнені від турецького панування, завжди було вольнолюбивим і зберігало свою українську культурну спадщину. Проте, Московія протягом XVIІ- XVIІІ ст. зуміла купити козацьку старшину і втягнути землі Війська донського до складу Російської імперії.

 

На цих землях російські завойовники збудували кілька фортець. З історичних хронік відомо. що фортеця Дмитра Ростовського була підпорядкована Київському губернатору, а після створення Азовської губернії перейшла до складу останньої.

 

В 1784 році Ростов був приєднаний до Маріупольського повіту Катеринославської губернії (колишній Дніпропетровськ). А з 1807 року Ростов був підпорядкований Таганрозькому градоначальнику.

 

У середині ХІХ ст. місто почало бурхливо розвиватися, набувши слави «донецького Чикаго». Тут були збудовані чугуноплавильний завод, паперова та тютюнова фабрики, відкрите залізничне сполучення з українськими містами Харковом і Воронежем.

 

У 1918-1920 роках тут була створена Донська республіка (Всевелике Військо Донське), яку 15 серпня 1918 р. визнала рада міністрів Української держави. Росіяни, звісно, були категорично проти. Вони і втопили козацьку республіку в крові, встановивши тут московську (на цей раз більшовицьку) владу.

 

Але нам треба пам*ятати, що весь донецький регіон, Кубань і Ставропілля – українські землі, які обов*язково повернуться до складу Великої України.Создан 02 фев 2017