ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Валерій Бебик. ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: ТАГАНРІГ.

Радіо “ГОЛОС ДОНБАСУ” (Авдіївка – 95,7 МГц; Бахмут – 89,7 МГц; Волноваха – 100,3 МГц; Краматорськ, Слов’янськ – 90,4 МГц; Лисичанськ – 88,2 МГц; Маріуполь – 67,34 МГц, 88,0 МГц; Мар’їнка – 95,3 МГц; Щастя -95,7 МГц)«Донецька Україна». Історичні нариси

професора Валерія Бебика

 

 УКРАЇНСЬКИЙ ТАГАНРІГ


 

Видатний український письменник Антоній Чехов, який писав російською мовою, в своїй дореволюційній біографії написав: «Я народився в мальовничому украинському місті Таганрозі».

 

Сам Чехов до вступу на медичний факультет Московського університету російською мовою не володів. А про своє українство, як і його батьки (що походили з Харківської, Сумської та Вороніжської областей Української Слобожанщини), ніколи не забував.

 

Після жовтневого перевороту 1917 року слово «Український Таганрог» з усіх біографій Чехова було викреслено. Проте, українське місто Таганрог, яке тимчасово знаходиться в російській окупації, неможливо викреслити з української історії.

 

До 1924 року округ Таганрог входив до складу Донецької губернії України. За переписом населення 1926 року в окрузі Таганрог (це – місто і околиці) проживало 71.5 % українців і лише 21.9 % росіян.

Саме ж місто до передачі його до складу РСФСР офіційно називалося «Таганріг». А після російської аннексії йому у 1924 році змінили й назву - на російський манер: «Таганрог».

 

Історики стверджують, що назва Таганрога складається з двох слів: тюркського «таган» (вогнена жаровня») і українського слова «ріг» (виступ суші в бік моря). Саме на морському мисі Таганріг колись був розташований старовинний маяк з вогненною жаровнею.

 

Отже, коли нам розповідають казочки російсько-фашистської пропаганди про так званий подарунок Криму Україні, давайте згадаємо славетне українське місто Таганріг, яке колись належало до Кальміуської паланки Азово-Чорноморського козацтва України.

 

Давайте згадаємо козацьке місто Таганріг, яке після Голодомору - у 1937 році, було передано до складу Ростовської області Російської Федерації і заселено росіянами.Обновлен 07 фев 2017. Создан 02 фев 2017