ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Валерій Бебик. ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: МЕЗОЛІТ І НЕОЛІТ.

Радіо “ГОЛОС ДОНБАСУ” (Авдіївка – 95,7 МГц; Бахмут – 89,7 МГц; Волноваха – 100,3 МГц; Краматорськ, Слов’янськ – 90,4 МГц; Лисичанськ – 88,2 МГц; Маріуполь – 67,34 МГц, 88,0 МГц; Мар’їнка – 95,3 МГц; Щастя -95,7 МГц)«Донецька Україна». Історичні нариси

професора Валерія Бебика

 

 МЕЗОЛІТ І НЕОЛІТ УКРАЇНИ


Російська пропаганда переконує, що до приходу на Донбас у 17-18 століттях окупаційних військ Російської імперії тут життя не було. Археологи спростовують цю брехливу тезу імперської пропаганди.

 

Мезолітична епоха, яка тривала у ІХ – VII тисячоліттях до н.е., в історії України відзначилася чотирма сотнями археологічних пам’яток, розташованих по всій території України: Північне Причорномор’я, Приазов’я, Донбас, Придніпров’я, Крим, Подністров’я і Прикарпаття.

 

Неолітична епоха, яка тривала протягом VI – II тис. до н.е., представлена в української історії Дунайською, Буго-Дністровською, Дніпро-Донецькою і Сурсько-Дніпровською археологічними культурами.

 

На думку українських археологів В.Даниленка, В.Верстюка, О.Дзюби, В.Репринцева та ін., після формування протягом Х–VII тис. до н.е. на території сучасної України індоєвропейської спільноти, остання  змістилася на захід.

 

Отже, територія Східної України, зокрема, Донецький басейн, є прабатьківщиною індо-європейської цивілізації, бренд якої привласнила собі Західна Європа. А українці є однією з найдавніших націй Євро-Азії.

 

Імперська пропаганда переконує, що до приходу на Донбас у 17-18 століттях російських окупаційних військ тут життя не було. Археологи кажуть, що це - неправда. В Російські імперії Донеччина входила до складу Катеринославської губернії із центром в сучасному місті Дніпро.

 

Вже в ІІІ тисячолітті до н.е. на цих землях люди мали свою металургійну промисловість та розвинене сільське господарство, яке використовувало тяглову силу домашньої худоби.

 

Наявність металургійної промисловості на території доісторичної України фіксується археологами, починаючи з IV тис. до н.е. Зокрема, мідні рудники були збудовані в ті часи на території Артемівського району Донецької області. Це - село Мідна Руда (IV-III тис. до н.е.) та село Клинове (ІІІ-І тис. до н.е.).

 

Таким чином, ми можемо констатувати, що українська металургія – одна з найдавніших у світі, і що предки українців зробили видатний внесок у розвиток світової цивілізації.Создан 02 фев 2017