ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Валерій Бебик. ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: ПІЗНІЙ ПАЛЕОЛІТ.

Радіо “ГОЛОС ДОНБАСУ” (Авдіївка – 95,7 МГц; Бахмут – 89,7 МГц; Волноваха – 100,3 МГц; Краматорськ, Слов’янськ – 90,4 МГц; Лисичанськ – 88,2 МГц; Маріуполь – 67,34 МГц, 88,0 МГц; Мар’їнка – 95,3 МГц; Щастя -95,7 МГц)«Донецька Україна». Історичні нариси

професора Валерія Бебика

 

 

    ПІЗНІЙ ПАЛЕОЛІТ


На території Східної України, яка об’єднує Донецьку, Луганську, Ростовську, Вороніжську області, Ставропільский та Краснодарський краї, люди проживали ще в епоху палеоліту - до 10 тисячоліття до н.е. Це – так звана кам’яна доба, коли наші предки активно почали використовувати каміння для виготовлення предметів праці.

 

Характеризуючи епоху пізнього палеолиту, археолог Олег Білоусько пише: „Українські пізньопалеолітичні об’єкти домобудування і зразки образотворчого мистецтва не мають аналогів у світі”.

А макіївське кам’яне знаряддя, створене в згадану вище добу на території Донеччини, є набагато досконалішим за формою і технікою обробки, ніж відповідні аналоги із Західної та Центральної Європи - Гейдельберг, Ле-Валлоне, Вертешсьолош, Петралоне.

 

А кремнеобробна майстерня, створена нашими предками в районі села Успенка Амвросіївського району Донеччини, взагалі датується ХХХ-ХІІ тисячоліттями до н.е.!. Це повністю спростовує тезу, що Донецькі степи були Диким полем до приходу у 17-18 століттях окупаційних військ Російської імперії. Люди на Донбасі жили тут ще десятки тисяч років тому. І ці люди – предки сучасних українців.Создан 02 фев 2017