ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО УКРАЇНИ

Валерій Бебик. ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: РАННІЙ ПАЛЕОЛІТ.

Радіо “ГОЛОС ДОНБАСУ” (Авдіївка – 95,7 МГц; Бахмут – 89,7 МГц; Волноваха – 100,3 МГц; Краматорськ, Слов’янськ – 90,4 МГц; Лисичанськ – 88,2 МГц; Маріуполь – 67,34 МГц, 88,0 МГц; Мар’їнка – 95,3 МГц; Щастя -95,7 МГц)«Донецька Україна». Історичні нариси

професора Валерія Бебика

 

 

ДОНЕЦЬКА УКРАЇНА: РАННІЙ ПАЛЕОЛІТ

 

Теза, що Донецькі степи були таким собі Диким полем до приходу у 17-18 століттях окупаційних військ Російської імперії, не витримує жодної критики.

 

Як стверджують археологи, найдавнішою в Україні є Королевська археологічна культура, локалізована в районі населених пунктів Королеве (Закарпаття), Сокіл і Лука Врублевська (Прикарпаття). Цій археологічній культурі – 1 млн. років.

 

В рамках епохи індустрії ручних рубил, яка почалася 1.5 млн. років до н.е. і тривала до 150 тис. років до н.е., знайдено стародавні стоянки людей в районі донецьких  міст Амвросіївка і Макіївка та села Бодрак, що в Криму.

 

В епоху крем’яної індустрії, якій вчені відводять 150 тис. – 33 тис. років до н.е., на території України виникають археологічні стоянки у Білогір’ї (АР Крим), Іллінці (Одещина),  Антонівка і Деркул (Донеччина), Кодак і Орел (Запоріжжя), Рихта (Житомирщина). 

 

Таким чином, ми можемо стверджувати, що на території Східної України, яка об’єднує Донецьку, Луганську, Ростовську, Вороніжську області, Ставропільский та Краснодарський краї, люди проживали десятки тисяч років тому. І ці люди – предки сучасних українців.Создан 02 фев 2017